غزل های عاشقی
 
 


دوستانی که آنلاین هستند
 • اشرف محمدی


تعداد مهمانان من
 • امروز: 13
 • دیروز: 8
 • 7 روز قبل: 87
 • 1 ماه قبل: 281
 • کل بازدیدها: 5014


ما چندمین هستیم؟
 • رتبه کشوری دیروز: 85
 • رتبه مدرسه دیروز: 4
 • رتبه کشوری 5 روز گذشته: 130
 • رتبه مدرسه 5 روز گذشته: 2
 • رتبه کشوری 90 روز گذشته: 222
 • رتبه مدرسه 90 روز گذشته: 2
آخرین نوشته ها
یکی شان در گوش راستم جیغ می‌کشد و یکی شان تو گوش چپم هوار میکند که:” تو رو خدا جیغ نزن"  حالا که جیغ و دادهایشان تمام شده یکی شان میگوید:” مامان برام پاخ خُن میخری با مداد؟” و این یکی می‌گوید:” الان بهت نشون میدم صبر…
آدم حرصش میگرد! چهارتا لات بی سروپا و چهارتا مست لا یعقل نشسته اند آن طرف دنیا و لنگشان را دراز میکنند و به بچه های مملکت ما خط می‌دهند که بروید بانک و مسجد و حسینیه آتش بزنید. برای اینکه حکومت شما همه ی پولش را خرج سوریه و عراق کرده و حالا از جیب شما…
تو رستورانها، تو فروشگاه ها حتی تو تفرج گاه ها و خلاصه همه جا این روزها درخت های کریسمس را میبینی که خودنمایی میکنند. اینکه ما به هم وطن های مسیحی مان انقدر ارادت داریم که با شادی آنها شاد می‌شویم همانطور که آنها با اشکهای ما گریه میکنند، این خودش یک…
این اولین باری نیست که این غُصّه را بازگو میکنم اما برای بار هزارم این گلایه هایم را بخوانید. داشتم تو اینستاگرام پستهای عمومی را چک میکردم که به عکس یک دختر جوان برخوردم که شبیه عروسک های سفالی انگلیسی بود. راستش اول فکر کردم واقعا عروسک هست. این شد که…
آخر صحبتهای دکتر عزیزی رسیدیم به بحث شان. همین یک ربع برایمان کفایت میکرد که بارمان را ببندیم. مثل همیشه فرمودند:” خانه هاتونو وقف حضرت زهرا سلام الله علیها کنید و نیت کنید و به خانم بگید شما حرم نداری. از این به بعد خونه ی من حرم شما باشه. هرکاری…
هر دم از این باغ بری می‌رسد. شایدم بشه گفت یک کلمه از زبان مادر عروس بشنوید. هرچند وقت یکبار سیاسیون باید یک حرفی بگویند که مردم مطمئن شوند اینها حتما مشکل دارند. اگرنه روزشان شب نمی‌شود. یک روز گیر میدهند به شیعه و سنی. یک روز به کرد و ترک و لر و فارس.…
خیلی روز هست که دست ودلم به نوشتن نمیرود. یعنی هرکار می‌کنم بنویسم شدنی نیست. خیلی بد است که آدم هیچ فکری توسرش نباشد که بخواهد بهش فکر کند یا درباره اش بنویسد. آدم خسته میشود از ننوشتن! به نظرم کتاب خواندن و چیز نوشتن خودشان یک جور رزق معنوی هستند که…
بیچاره اون که ندیده کربلاتو بیچاره تر اون که دیده کربلاتو. قبل از اینکه بروم کربلا درک درستی از زیارت اباعبد الله الحسین علیه السلام نداشتم. عاشق آقا بودم و هستم اما عظمت روح اباعبد الله الحسین علیه السلام را درک نمی‌کردم. یعنی الان هم هنوز به این درک…
چطور باب الحوائج شدی؟ آن روز وقتی رسیدم دم باب صاحب الزمان علیه السلام، فقط یک سوال از آقا جانم پرسیدم.” آقا فقط بگو چکار کردی که باب الحوائج همه عالم شدی؟” باب الحوائج رباب و سکینه شدی. باب الحوائج رقیه و علی اصغر. باب الحوائج حسین علیه…
بیخود نیست که هر کس از کربلا برمی‌گردد میخواهد هرساله به زیارت برود. یک بار که در جذابه ی حسینی قرار گرفتی دیگر دست خودت نیستی. کشیده میشوی سمت حسین علیه السلام. وقتی وارد کربلا شدیم و در حدود حرم عباس علیه السلام قرار گرفتیم قلبم گرفتار کششی شد که بی…


تعداد میهمانان ما
 آدم حرصش میگرد!

چهارتا لات بی سروپا و چهارتا مست لا یعقل نشسته اند آن طرف دنیا و لنگشان را دراز میکنند و به بچه های مملکت ما خط می‌دهند که بروید بانک و مسجد و حسینیه آتش بزنید. برای اینکه حکومت شما همه ی پولش را خرج سوریه و عراق کرده و حالا از جیب شما میبُرد که ببرد آنجا خرج کند. باید به این حرافها گفت:” ما از ارزشهای خودمان در آنجا دفاع کردیم. از تمامیت عرضی خودمان. و به کسی مربوط نیست که درباره اش نظر بدهد.”

یک سردار در دنیا داریم که هیچ کس جرات ندارد به خاطر او به مردم کشور ما بگوید بالای چشمت ابروست. بعد یک سری آدم بی مصرف نشسته اند و می‌گویند او را باید تحریم کرد. او به کشور صدمه ی مالی وارد کرده. یادشان رفته که داعش تا مجلس ما آمد و اگر آنها نبودند داعش تا الان حتما کل کشور را به آتش کشیده بود.

اینکه ما تو کشور خودمان چطور زندگی میکنیم نه به مریم رجوی مربوط است نه ترامپ نه شاهزاده ی عربستان و نه حتی به محمد حسینی. خودمان خوب میدانیم چطور هم وطن ناراحت مان را آرام کنیم و گره از زندگی اش بگشاییم.

یک حرفی را چند وقتی هست میخواهم بگویم. 

به نظر من مردم ما نباید منتظر باشند دولت برایشان کاری انجام دهد. اینکه فقیر و گرسنه تو کشور ما زیاد است عاملش خود ما مردم هستیم. در زمان ظهور حضرت ولی عصر صلوات الله علیه یک نفر فقیر پیدا نخواهد شد که بتوانند بهش زکات اموالشان را پرداخت کنند. چرا؟ تا حالا بهش فکر کرده اید؟

برای اینکه در آن زمان مردم ایمان بیشتری خواهند داشت و خودشان بدون اینکه کسی زورشان کند خمس و زکات اموالشان را می‌پردازند. به همین خاطر دیگر فقیری باقی نمی ماند. این می‌شود که در احادیث آمده:” به فقرا التماس میکنند که زکاتشان را بپذیرند. اما کسی نیست که فقیر باشد که مستحق زکات باشد.”

اینکه مردم فقیر هر روز فقیر تر می‌شوند برای این است که مردم به وظیفه شان عمل نمیکنند. وظیفه ی ما مردم چیست؟

۱. حتی وقتی کم روزی می‌شویم باید صدقه بدهیم تا خدا روزی مان را افزایش دهد.

۲. خمس مالمان را باید بپردازیم. حتی اگر مبلغ ناچیزی برای مواد غذایی باشد.

۳. از دادن زکات شانه خالی نکنیم. طلا و نقره هایی که زنان از خودشان آویزان می‌کنند هم ممکن است خمس و زکات بهشان تعلق بگیرد.

۴. از دارایی خودمان باید دست دیگر شیعیان را بگیریم نه اینکه پولهایمان را خرج سگ و گربه هایمان کنیم.

۵. برای جوانها شغل ایجاد کنیم. با دادن وام های بدون بهره برای راه انداختن کار. با دست یا زبان یا آبرو.

همه ی ما به هم پیوسته ایم. هیچ وقت یکی مان از دیگری بی نیاز نبوده و نیست. بیایید انتظار بیخود از دولت را کنار بگذاریم و به وظیفه ی خودمان عمل کنیم. آمدن امام زمان علیه السلام نزدیک نمی‌شود مگر وقتی که ما به یکدیگر رحم کنیم و آماده ی حکومت مهدوی شویم.

اشتراک گذاری این مطلب!
موضوعات: وظایف منتظران, حرف دل  لینک ثابت
[سه شنبه 1396-10-12] [ 09:30:00 ق.ظ ]
آخر صحبتهای دکتر عزیزی رسیدیم به بحث شان. همین یک ربع برایمان کفایت میکرد که بارمان را ببندیم.

مثل همیشه فرمودند:” خانه هاتونو وقف حضرت زهرا سلام الله علیها کنید و نیت کنید و به خانم بگید شما حرم نداری. از این به بعد خونه ی من حرم شما باشه. هرکاری هم تو خونه انجام دادین به نیت حضرت زهرا سلام الله علیها انجام بدید.” دوباره فاطمیه نزدیک است. باید بروم یک پرچم مشکی فاطمیه برای حرم خانم جان تهیه کنم!

اما استاد این جلسه یک حرف دیگر هم زد که دل من را آتش زد. گفت:” تو دعاهاتون از خدا نخواین که آقا رو ببینید. فوقش آقا رو هم دیدین بعدش چی؟ تو یک جلسه ی دیدار با رهبری هزاران نفر درحال دیدار آقا هستند. همه شان آقا را میبینند اما در اون وسط جمعیت آقا یکی را صدا بزند و بگوید بیا جلو! بعد چفیه اش را دربیاورد بدهد به او. این چقدر با هم فرق میکند؟! به آقا بگویید آقا جان. وسط این همه آدم منو ببین!”

آقا جانم!

آخر روی سیاهم که دیدن ندارد. دل سرگردان و حیران از گناهم. اما دلم خوش است که آقایم کریم است.

آقاجان!

وسط این همه آدم که تو شهر من هستند من را ببین که دیدن تو با دیدن همه عالم فرق میکند. لا اقل شاید نگاه گرم و مهربانت به وجود سراپا تقصیرم بیافتد من هم هدایت شوم.

اما شاید اتفاقا باید خودم را از دید آقاجانم پنهان کنم؟ آیا انتظاراتش را براورده کردم که حالا منتظر باشم نگاهش را سوی من بگرداند؟ شاید آقاجانم هر هفته که نامه ی اعمالم را میبرند نزدش با خودش نچ نچ میکند و خطاب به من میگوید:” تو دیگه چرا؟ تو که نام سربازی ما رو یدک میکشی!”

آقا جانم. دلم برای لحظه لحظه بودن با شما تنگ شده. اما روی دیدارت را هم ندارم. از خودم راضی نیستم چون به آنچه وظیفه ام بود درست عمل نکردم. فقط تنها چیزی که دارم بگویم این است:

آقا جان. اگر چشم مهربانت سوی من خطاکار افتاد فقط من را ببخش که دلت را خون کردم. شما آقای کریم هستی. مولای مهربان به کنیز خطارش رحم میکند. آخر خدای عزوجل فرموده است:” ارحم ترحم”

اشتراک گذاری این مطلب!
موضوعات: امام زمان, وظایف منتظران, حرف دل  لینک ثابت
[شنبه 1396-09-25] [ 01:16:00 ق.ظ ]
هر وقت تو وبلاگ قدیمی ام مینوشتم آخرین پیامم این بود:” ممنون که اینجا هم سری زدید. یا علی” این جمله را همیشه به این امید مینویسم که اگر یک زمانی آقاجانم یک نظری انداخت به نوشته هایم از نگاه مهربانش تشکر کرده باشم. اما امروز وقتی فهمیدم استادمون وارد کانال شده راستش خجالت کشیدم حتی خیر مقدم بنویسم. چه برسد به اینکه از نگاه گرم و پر محبت شان تشکر کنم. یعنی وقتی مطمئن شدم خودشان هستند خجالت زده شدم از اینکه که مطالبم انقدر دم دستی و پیش پا افتاده و پر غلط هستند که گره از کاری باز نمی‌کنند.

دلم برای آقاجانم صاحب العصر و الزمان علیه السلام تنگ شده است. با این همه کانال و گروه که در فضای مجازی هست آیا تا حالا توانسته ایم باری از دوش آقاجانمان برداریم؟ راستش را بگویم من که فکر نمیکنم موفق بوده باشم. یعنی انتظارم بیشتر از این بود‌. عملکردم میتوانست بهتر از اینها باشد.

نمیدانم آیا تعداد ممبرهای یک کانال به معنی موفقیت است یا ناکامی؟ مثلا اگر درباره ی خدا مینویسم و کانال من چند نفر محدود عضو دارد موفق نیست؟ یا نه مستمعان ما در فضای مجازی حال ندارند درباره ی خدا حرف بشنوند؟

به نظرم یک آسیب شناسی کانال داری بین مذهبی ها لازم داریم. بنشینیم دور هم و ببینیم واقعا چقدر از حرفهای ما را ممبرهایمان می‌خوانند و بهش عمل می‌کنند؟ یا آیا واقعا ضرورت دارد هزاران گروه برای این منظور ایجاد کنیم که همگی به صورت موازی یک کار واحد انجام بدهیم و هیچ کسی هم حوصله نکند مطالب ما را بخواند؟

البته بد نیست روی چتهای تک نفره و گروهی مان هم تو این گروه های تلگرامی فکر کنیم. کم نبودند مذهبی هایی که به اسم پاسخ گویی به شبهات آخر و عاقبت به شر شده اند.

تقریبا میشود گفت یادم رفته بود آقا جانم فضای مجازی ما را هم میبیند. برایش باید پیغام خوش آمد بنویسم.

آقا جانم!

ممنونم که اینجا هم سری زدید. یا علی

اشتراک گذاری این مطلب!
موضوعات: وظایف منتظران, جنگ فرهنگی  لینک ثابت
[پنجشنبه 1396-08-11] [ 12:00:00 ق.ظ ]
#به_قلم_خودم

#دلنوشته_مهدوی
قبل ازاینکه بیام حوزه در محضر یکی از اساتید تهران روزهای دوشنبه و چهار شنبه کلاس مهدویت میرفتیم. خیلی از اطلاعاتی را که درباره ی آقا میدانم استاد اکبری یادم داده بود. کتابهایشان را هم خریده و خوانده بودم. انقدر میدانستم که شبهات هر کسی را در مجالس خانه مان جواب میدادم و حال آنکه فقط 17 سالم بود. کلاس های مهدویت استاد اکبری واقعا عالی و به درد بخور بودند.
استاد به جز اینکه علمی و عقلی و نقلی به بررسی مباحث مهدویت میپردازند بسیار به انس با حضرت ولی عصر ارواحنا فداه تاکید دارند انقدر که میفرمودند اگر کسی در وجودش این عشق را احساس نمیکند ذکر دوستت دارم آقا بردارد. انقدربگوید تا دلش بدون آقا دوام نیاورد. انصافا هم تاثیر داشت.
یکی از حرف های استاد همیشه برای من یک مساله است. نمیدانم باید سرش پافشاری کنم یا بسپرم دست خود حضرت آقا؟ یعنی نمیدانم باید یک بچه ی نق نقو شوم و هی گریه کنم و التماس یا نه باید خانوم شوم و ادب رو رعایت کنم تا آقا خودش هر وقت صلاح دید مرا حاجت روا کند؟ اما استاد اصرار دارد که اگر بمیری و حاجت روا نشوی آنوقت گذشتگان مواخذه ات میکنند که تو که در توانت بود چرا کوتاهی کردی؟ میدانید چه چیز را میگویم؟ آرزوی دیدار روی حضرتش
استاد اکبری می‌گوید اگر عمرت به پایان برسد و آقایت را ندیده باشی می‌خواهی چه جواب بدهی به خاطر بی عرضگی ات که نتوانستی آقا را ببینی ؟ به گذشتگان که می‌گویند تو که در زمان حضرتش بودی چرا کاری نکردی که به محضرش برسی؟ چه جوابی خواهی داد؟
اما راستش را بخواهید من فکر میکنم درخواست زیارت حضرت آقا خیلی لازم و خوب است اما بهتر است همراه با کار برای حضرتش باشد. یعنی به نظرم اگر آقا من بچه شیعه را ببیند که بدون دیدار حضرتش و گرفتن دستور مستقیم از زبان خودش دارم همان کاری را انجام می‌دهم که وظیفه ام هست بهتر باشد. مولا که نمیگذارد کار بنده و عبدش بدون مزد باقی بماند. مهم این است که او مرا ببیند و از کارم راضی باشد. حالا اگر من بنده رویش را ندیدم همچین هم به جایی از دنیا بر نمی‌خورد. با اینکه میدانم اگر یک روز لایق دیدار روی ماهش باشم از من دریغ نخواهد کرد.
راستش را بخواهید در آسیب شناسی عاشقی ام به این نکته رسیدم که اگر هدف من فقط دیدن روی ماهش باشد و بعد برسم خدمت ایشان و رویشان را ببینم خوب آن موقع چه دارم به محضرشان تقدیم کنم؟ اگر هم نرسم خدمتشان پس لابد بنده ی خوبی نیستم یا آقای من خوب نیست که دلش به حال عاشق دلسوخته اش نمی‌سوزد؟ در احوالات افرادی که به خدمتش رسیده اند میبینم یا لایق دیدارش نبودند یا تاب تحمل دیدن روی ماهش را نداشتند. حالا من بالاخره یکی از اینها هستم. یا لایق نیستم یا تاب و تحمل ندارم. پس باز هم باید آقایم خودش تصمیم بگیرد و من باید به وظیفه ی سربازی ام عمل کنم.
مهم این است که او مرا میبیند.همین برای من بس است که همان شوم که او می‌خواهد و همان عمل را انجام دهم که او انتظار دارد. برای دیدن روی ماهش آرزو دارم اما مثل شیعه ی شعر های عاشقانه آواره ی کوه و بیابان نمی‌شوم. یا مثل رمال داستان قفل ساز دنبال هر کاری نمیروم که به محضرش به زور شرفیاب شوم. آقا خودش فرمود که انصاف داشته باشید و به واجبات تان درست عمل کنید من خود به دیدارتان می‌آیم.
اما آقا جان. همه ی استدلال های عقلی ام درست. کارهایم را برای رضای خدا میکنم و برای تو قدم بر میدارم اما آیا فرزند دلش برای پدرش تنگ نمی‌شود که بخواهد روی ماهش را ببیند؟ حتی اگر انقدر این فرزند بد باشد که دل بابا را آزرده کرده باشد آیا لایق یک لحظه ی دیدن روی ماهش نیست تا دلش آرام گیرد؟ مولای خوب غزلهای عاشقانه ی من سلام. سلام بابای بی کسی ها و غربت ها. سلام عزیز سفر کرده ی از دیار نامرد ها. بابای خوب غزل های من سلام.
بابا جانم.
عید غدیر در راه است و من از حالا دلم برای غربت جد غریبت حسین علیه السلام گرفته است و دارم اشک می‌ریزم که چطور بغض باباجانمان امیر المومنین را داشتند که این همه ظلم را روانه ی جان پسر مظلومش کردند؟ و هنوز هم این عداوت ادامه دارد…

اشتراک گذاری این مطلب!
موضوعات: امام زمان, وظایف منتظران, نجم الثاقب  لینک ثابت
[شنبه 1396-05-28] [ 08:53:00 ق.ظ ]
یکی دو روزی هست که یک چالش جدید در فضای مجازی راه افتاده است که خب هواخواه هم کم پیدا نکرده است. دروغ نگویم من هم در آن شرکت کردم. نامش هست ” چالش عشق” این طور هست که هر کسی  خودش و عشقش را به دیگران نشان می دهد. فارق از اینکه اینیستا گرامی ها همگی شان ثابت کردند که عاشق رهبر عزیز وفرزانه ی انقلاب هستند اما این چالش نکته هایی دارد که از چشم همه دور مانده است.

مثلا اینکه وقتی قرار است امروز روز “عفاف و حجاب” باشد و همه جا از قبل اعلام شده حالا با این چالش پیش آمده حتما یک سری خانم چادری شروع خواهند کرد به انتشار عکس های با چادرشان و نشاندن عکس حضرت آقا کنار عکس خودشان که بگویند یعنی ما چادری های با ایمان عاشق این آقای مظلومیم. اما یادشان میرود که آقایمان دلش نمی خواهد ببیند زنان مومنه حیا و عفاف شان را به حراج بگذارند و بروند در ملاء عام تبرج کنند.

شاید شما هم همان سوال کلیشه ای در ذهن تان بیاید که خوب مرد ها در خیابان هم مارا می بینند. چادر هم که حجاب برتر است. اما شما حتما یادتان هست که مادر سادات حضرت زهرا سلام الله علیها خودش را از چشم نا بینا هم پنهان کرد زیرا گفت او حضور من را درک میکند. حالا بفرمایید عکس صورت زیبای شما با چشم های عسلی که دل هر کسی را میبرد وقتی قرار است سالیان سال اینجا در هشتگ چالش عشق باقی بماند چطور ممکن است کسی را به هوس نیاندازد؟

تبرج جاهلیت مدرن همین است که زنان مسلمان فکر می کنند اگر روسری قشنگ سر کنم و عکسم را منتشر کنم در اینیستاگرام این می شود تبلیغ حجاب و عفاف و حیا. تبرج جدید جاهلی این است که زنان چادری و با حجاب ما فکر میکنند اینکه مدام در چشم نامحرم ها هستم و همه ی زوایای قیافه ی زیبای من را سر فرصت بر انداز میکنند این تبلیغ حجاب است. نه عزیز من.نه با مرام. نه عشقم. تو با این کارت فقط لجن می کشی به این چادری که میگویی هدیه ی حضرت زهراست. همین چادری که می گویی الان باید مدافع حریم خانواده باشد.

لطفا جاهل نباشید

لطفا عاقل شوید. حیا یتان کجا رفته است؟

این کار شما ضدتبلیغ است. بالا غیرتا چادر را وسیله ی تبرج خودتان نکنید. حتی اگر این عکس از پشت سر باشد.

لطفا با اسم ثواب گناه نکنید.

اشتراک گذاری این مطلب!
موضوعات: وظایف منتظران, شاگردان مکتب امام صادق علیه السلام, جنگ فرهنگی, حجاب  لینک ثابت
[چهارشنبه 1396-04-21] [ 09:15:00 ق.ظ ]
آقا جانم تولدت مبارک حساب کردن این همه سال دوری خیلی سخت است چه برسد که آنرا سپری کنی.😭😭😭 مولای من روز ها را چگونه گذراندی و شیعیانت را دعا نمودی و حال آنکه آنان تو را یاد نمیکنند😭😭😭 مولای خوب غزل های من سلام عشق تمام شب و روز های من سلام آقا غم دوری از شما ما را بس است. دیگر خودت برای ظهورت دعا نما😭😭😭 در بین نماز هایت که نوکرانت را تفقد میکنی برای برگشتن ما هم به دامان خودت دعا نما

اشتراک گذاری این مطلب!
موضوعات: امام زمان, وظایف منتظران, نجم الثاقب  لینک ثابت
[جمعه 1396-02-22] [ 12:48:00 ب.ظ ]
می گویند چرا شیعه نماز اول وقت نمی خواند.

آیت الله مجتهدی تهرانی درباره ی نماز اول وقت میفرمودند:

برادران عزیز، اول اذان همه کارها را تعطیل کنید. اگر بازاری هستید، نمی خواهید مغازه را ببندید، داخل مغازه نماز بخوانید، یکی از بازاری ها، یک روز خودش در مغازه نماز می خواند و شاگردش را به جماعت می فرستاد و یک روز برعکس، اگر نمازت را اول وقت بخوانی خدا همه کارهایت را سر و سامان می دهد و در ضمن خواندن، حضور قلب را هم رعایت کن. باید حضور قلب را از خدا بخواهی. آیت الله سید عبد الهادی شیرازی قبل از تکبیره الاحرام، عرضه می داشتند: السلام علیک یا ابا عبد الله، این هم در حضور قلب موثر است. مطلب دیگر اینکه فکر کن آخرین نمازی است که می خوانی، آن وقت شروع به نماز کن و این خیلی تأثیر دارد.

گویند شخصی که اهل روستا بود سه کار داشت یکی اینکه گندمش را به آسیاب داده بود برای آرد کردن، و باید زود می گرفت، دوم اینکه الاغش گم شده بود و باید دنبال آن می رفت و سوم اینکه نوبت آب دادن زمینش بود و باید باغش را آب می داد، و در همان حال دید وقت اذان است، گفت حالا نماز را بخوانیم، خدا بزرگ است و توکل بر خدا کرد. نماز را که خواند شخصی آمد و گفت: فلانی گندم شما را آسیابان، اشتباها زودتر آرد کرده و من برایت آورده ام. چون مشغول تعقیبات نماز شد، شخصی سرش را داخل مسجد کرد و گفت باباجان چرا نیامدی باغت را آب بدهی، ما باغت را آب دادیم، نماز دوم را که خواند خواست برود شخصی دیگر آمد و گفت: این الاغ را دیدم که دارد می رود فهمیدم مال شما است، گرفتم و آوردم.

اگر سر ظهر پدرت تو را صدا بزند و تو همان موقع بگویی بله، می گوید: بیا پدر جان کارت دارم، ولی اگر بعد از ظهر بروی بگوئی: پدر جان ظهر مرا صدا زدید، چکار داشتید؟ پدر می گوید: الان جواب می دهی؟ من ظهر تو را صدا زدم. نماز هم چنین است یعنی خداوند اول ظهر صدا می زند قد قامت الصلوة ولی تو بعد بروی و بگوئی الله اکبر…

اشتراک گذاری این مطلب!
موضوعات: وظایف منتظران  لینک ثابت
[سه شنبه 1396-02-19] [ 08:50:00 ب.ظ ]
سلام.
حتما تا الان همه ی کار های عیدتون تموم شده. مطمئنا امروز منتظر نشستین تا به قول قدیمی ها توپ رو درکنند وسال نو بشه.

بیایید یک کمی به چند روز گذشته مان نگاه کنیم.

برای آمدن بهار خانه هایمان را تمیزکردیم. حتی آن مکان هایی که هیچوقت تمیز نمی کنیم.

برای آمدن بهار لباس های نو تهیه کردیم. حتی اگر شده یک دست لباس ساده.

یا شاید لباس های قدیمی مان کهنه نبود. شاید هم خانه هایمان هم انقدر کثیف نبود که خانه تکانی حسابی لازم داشته باشد.

عید نوروز همین چند ساعت دیگر از راه میرسد وما از منتظران امدن عید نوروز باستانی هستیم. مطمئنا خودمان را آماده کرده ایم. مگرمی شود؟ سال نو شود ومن کهنه باقی بمانم؟

این روز ها به این فکرمیکنم که آیا ما برای امام زمان علیه السلام هم همین قدر منتظرهستیم که برای نوروز بوده ایم؟

بیایید کمی فکرکنیم.

آیا ما خانه ی دلمان را برای آمدنش پاکیزه کردیم؟

آیا ما به تن روحمان رخت و لباس نوی تقوا پوشاندیم که وقتی او می آید نو نوار باشیم؟

آیا هدایی که برای همدیگر وبرای آقا یمان مناسب باشد تهیه کردیم؟

شاید هم لباس کهنه ی ما لباس تقواست.در آن صورت نیاز ندارم آنرا نو کنم.

شاید هم لباس کهنه ی ما لباس آلوده ی از گناه است؟ انقدر توان مالی ایمانی نداشتم که یکی نو برای خودم تهیه کنم؟

ساده تر بگویم؟

آیا بعد از این همه سال که ما از اودور بوده ایم ستاد استقبال برای ورودشان آماده کرده ایم؟

آیا دلمان رابرای امام زمانمان آماده کرده ایم؟

من از افرادی هستم که فورا به خدمتش میرسند؟ یا نه؟ انقدر کم گذاشته ام که نفر آخری هستم که از آمدنش با خبرمیشود؟

به راستی وقتی بیاید لباس روح من مناسب است؟ مبادا خجالت زده ی روی مولایم شوم؟

گناهان ما را احاطه کرده است.وقتی میگویند در آخر الزمان ایمان مانندگلوله ی آتش است در دست مومن نشان میدهد حفظ ایمان کار راحتی نیست.

طبق احادیث امر ظهور ممکن است با علائمی مشخص نمایان شود و ممکن است به یکباره محقق شود. لذا نمیتوان مطمئن بود روز ظهور روز جمعه است چون در حدیث آمده است هر صبح و شام منتظر آمدنش باشید.

بیایید ازامروز لباس تقوا بر تن کنیم.بیایید مراقب باشیم دیگرکشورقلب ما آلوده نشود. بیایید با اعمال نیک فرش گل راه امام مان را آماده کنیم.

شاید دیگر وقت زیادی نداشته باشیم. زیرادردعای عهد میخوانیم دوستانت امر فرج تورا نزدیک میدانند ودشمنانت آنرادورمیپندارند.

شاید آنروز که قراراست از راه برسد همین امروز باشد.

چطور بایدآماده شویم؟

اول محاسبه ی نفس: من چکاره ام؟ گناهانم را بشناسم وازنفس خودم حساب کشی کنم.

دوم مشارطه: با خودم شرط کنم که دیگر اشتباهم را تکرار نخواهم کرد. حتی به خاطرتکرار این گناه خودم را جریمه کنم.

سوم مراقبه: از این به بعد مراقب خودم و اعمالم باشم.

و در آخر بازهم هر شب به حساب اعمالم رسیدگی کنم وببینم موفق شدم این گناه را ترک کنم یا نه؟

امسال چهارمین سال حضورم درحوزه ی علمیه را پشت سر میگزارم

گاهی وقت ها فکرمیکنم هنوز وقت دارم. اما در لحظه باخودم میگویم اگر این همه سال گذشت وبهتر نشدم وای به حال من.

واقعیت این است که ما اصلا وقت نداریم. اتفاقا خیلی هم دیر کرده ایم.

من باید خودم را تربیت کنم تا برای امام زمانم مفید باشم.وگرنه آن زمان که خودش بیاید که با یک نفخه ی مسیحایی خود همه را تربیت خواهد کرد. دیگر آن زمان فایده ندارد. دیگر اسم این منتظر بودن نیست. دیگر این را عاشقی نمی گویند.

ای کاش امشب در هنگام تحویل سال نو امام مهربانی ها ظهور کرده باشد.

ایکاش حداقل امسال سال ظهور حضرتش باشد.

ایکاش وقتی اومی آید من و شما نیز پا دررکاب ایشان باشیم

باید همین امروز لباس کهنه ی آلوده به گناهم را دور بیاندازم. خوب نیست هنگام تحویل سال لباس کهنه ی پاره بپوشم.

اشتراک گذاری این مطلب!
موضوعات: امام زمان, وظایف منتظران, نجم الثاقب  لینک ثابت
[دوشنبه 1396-01-07] [ 10:22:00 ب.ظ ]
سلام.
حتما تا الان همه ی کار های عیدتون تموم شده. مطمئنا امروز منتظر نشستین تا به قول قدیمی ها توپ رو درکنند وسال نو بشه.
بیایید یک کمی به چند روز گذشته مان نگاه کنیم.
برای آمدن بهار خانه هایمان را تمیزکردیم. حتی آن مکان هایی که هیچوقت تمیز نمی کنیم.
برای آمدن بهار لباس های نو تهیه کردیم. حتی اگر شده یک دست لباس ساده.
یا شاید لباس های قدیمی مان کهنه نبود. شاید هم خانه هایمان هم انقدر کثیف نبود که خانه تکانی حسابی لازم داشته باشد.
عید نوروز همین چند ساعت دیگر از راه میرسد وما از منتظران امدن عید نوروز باستانی هستیم. مطمئنا خودمان را آماده کرده ایم. مگرمی شود؟ سال نو شود ومن کهنه باقی بمانم؟
این روز ها به این فکرمیکنم که آیا ما برای امام زمان علیه السلام هم همین قدر منتظرهستیم که برای نوروز بوده ایم؟
بیایید کمی فکرکنیم.
آیا ما خانه ی دلمان را برای آمدنش پاکیزه کردیم؟
آیا ما به تن روحمان رخت و لباس نوی تقوا پوشاندیم که وقتی او می آید نو نوار باشیم؟
آیا هدایی که برای همدیگر وبرای آقا یمان مناسب باشد تهیه کردیم؟
شاید هم لباس کهنه ی ما لباس تقواست.در آن صورت نیاز ندارم آنرا نو کنم.
شاید هم لباس کهنه ی ما لباس آلوده ی از گناه است؟ انقدر توان مالی ایمانی نداشتم که یکی نو برای خودم تهیه کنم؟
ساده تر بگویم؟
آیا بعد از این همه سال که ما از اودور بوده ایم ستاد استقبال برای ورودشان آماده کرده ایم؟
آیا دلمان رابرای امام زمانمان آماده کرده ایم؟
من از افرادی هستم که فورا به خدمتش میرسند؟ یا نه؟ انقدر کم گذاشته ام که نفر آخری هستم که از آمدنش با خبرمیشود؟
به راستی وقتی بیاید لباس روح من مناسب است؟ مبادا خجالت زده ی روی مولایم شوم؟
گناهان ما را احاطه کرده است.وقتی میگویند در آخر الزمان ایمان مانندگلوله ی آتش است در دست مومن نشان میدهد حفظ ایمان کار راحتی نیست.
طبق احادیث امر ظهور ممکن است با علائمی مشخص نمایان شود و ممکن است به یکباره محقق شود. لذا نمیتوان مطمئن بود روز ظهور روز جمعه است چون در حدیث آمده است هر صبح و شام منتظر آمدنش باشید.
بیایید ازامروز لباس تقوا بر تن کنیم.بیایید مراقب باشیم دیگرکشورقلب ما آلوده نشود. بیایید با اعمال نیک فرش گل راه امام مان را آماده کنیم.
شاید دیگر وقت زیادی نداشته باشیم. زیرادردعای عهد میخوانیم دوستانت امر فرج تورا نزدیک میدانند ودشمنانت آنرادورمیپندارند.
شاید آنروز که قراراست از راه برسد همین امروز باشد.
چطور بایدآماده شویم؟
اول محاسبه ی نفس: من چکاره ام؟ گناهانم را بشناسم وازنفس خودم حساب کشی کنم.
دوم مشارطه: با خودم شرط کنم که دیگر اشتباهم را تکرار نخواهم کرد. حتی به خاطرتکرار این گناه خودم را جریمه کنم.
سوم مراقبه: از این به بعد مراقب خودم و اعمالم باشم.
و در آخر بازهم هر شب به حساب اعمالم رسیدگی کنم وببینم موفق شدم این گناه را ترک کنم یا نه؟
امسال چهارمین سال حضورم درحوزه ی علمیه را پشت سر میگزارم
گاهی وقت ها فکرمیکنم هنوز وقت دارم. اما در لحظه باخودم میگویم اگر این همه سال گذشت وبهتر نشدم وای به حال من.
واقعیت این است که ما اصلا وقت نداریم. اتفاقا خیلی هم دیر کرده ایم.
من باید خودم را تربیت کنم تا برای امام زمانم مفید باشم.وگرنه آن زمان که خودش بیاید که با یک نفخه ی مسیحایی خود همه را تربیت خواهد کرد. دیگر آن زمان فایده ندارد. دیگر اسم این منتظر بودن نیست. دیگر این را عاشقی نمی گویند.
ای کاش امشب در هنگام تحویل سال نو امام مهربانی ها ظهور کرده باشد.
ایکاش حداقل امسال سال ظهور حضرتش باشد.
ایکاش وقتی اومی آید من و شما نیز پا دررکاب ایشان باشیم
باید همین امروز لباس کهنه ی آلوده به گناهم را دور بیاندازم. خوب نیست هنگام تحویل سال لباس کهنه ی پاره بپوشم.

اشتراک گذاری این مطلب!
موضوعات: امام زمان, وظایف منتظران, نجم الثاقب  لینک ثابت
[سه شنبه 1396-01-01] [ 12:24:00 ق.ظ ]
#نشست_تخصصی_طلبه_و_فضای_مجازی
بسم الله الرحمن الرحیم.
دومین نشست تخصصی طلاب و فضای مجازی با حضور استاد گرانقدر سرکار خانم دکتر سارا مسعودی در مدرسه ی علمیه ی زینبیه سلام الله علیها کرج برگزار گردید.
این نشست به همت مرکزفن آوری اطلاعات حوزه های علمیه خواهران و همکاری معاونت های فرهنگی و پژوهشی مدرسه ی علمیه زینبیه (س) برگزارگردید. لازم به ذکر است که هماهنگی این جلسه را خانم سارا بیات سفیرکوثرنت برعهده داشتند.
هدف از این نشست ترغیب و تشویق طلاب برای حضور موثر در فضای مجازی و آشنایی ایشان با انواع شبکه های اجتماعی و پیام رسان های موبایلی و وبلاگ ها بود.
در این نشست موضوعات زیر مطرح وبررسی گردید:
1- لزوم ورود فعالانه ی طلاب در فضای مجازی و تولید محتوای دینی.
2-آشنایی با فضای رسانه ای و شبکه های اجتماعی وپیام رسان های موبایلی وبررسی امکانات وویژگیهای آنها.
3- آشنایی با وبلاگ نویسی .
4- موج اسلام هراسی در فضای مجازی و مقابله با آن
5- لزوم مقابله با عقاید وهابیت در فضای مجازی.
6- لزوم کار گروهی وهدفمند در فضای مجازی.
در این نشست طلاب سوالاتی را مطرح نمودند که استاد محترمخانم دکتر مسعودی پاسخ داده شد.
در ضمن بحث ها به لزوم ورود طلاب به شبکه ی کوثرنت وپیگیری آموزش های لازم در این فضا اشاره شد و همچنین توانایی شبکه ی کوثر نت در برگزاری دوره های آنلاین و آموزش طلاب برای حضور موثر در فضای مجازی تبیین شد.
همچنین کوثربلاگ به عنوان یک جامعه ی وبلاگ نویسی مخصوص بانوان طلبه موردبررسی قرارگرفت که مورد توجه طلاب واقع شد و درخواست آموزش هایی پیرامون وبلاگ نویسی از طرف ایشان مطرح گردید.
امید است این نشست فتح بابی برای برگزاری سلسه نشست ها وکارگاه های آموزشی بیشتر در رابطه با فضای مجازی و وبلاگ نویسی حرفه ای در مدرسه ی زینبیه سلام الله علیها باشد.
و من الله التوفیق
سفیر کوثرنت. سارا بیات

اشتراک گذاری این مطلب!
موضوعات: نجم الثاقب, جنگ فرهنگی  لینک ثابت
[چهارشنبه 1395-12-18] [ 07:34:00 ب.ظ ]
#روزنگار_کوثرنت
#روز_خانه_تکانی
سلام.
سال گذشته نزدیک عید یک پیامک از طرف خواهرم رسید حاوی این مطلب:
واقعا؟! راستشو بگین. کی اولین بار گفت بیاین شب عید همه مون خونه هامونو تمیز کنیم؟ مگر دستم بهش نرسه. انقدر شستم که دارم از پا می افتم.
سنت قشنگ خانه تکانی هر سال این موقع شروع میشه. شاید شما هم تا الان شروع کرده باشید یا شاید تمام شده باشد. شاید هم مثل من گذاشته اید برای روز های آخر؟
خانه تکانی واقعا سخته ولی خوب اگر بلد باشیم چکارکنیم خیلی راحت میشه. برای همین قصد دارم توی این پست راهکار هایی روبرای غول بزرگ خانه تکانی بهتون ارائه بدم. ان شاء الله توی این روز ها مفید واقع بشه.
برنامه نویس های کامپیوتری برای نوشتن برنامه ها شون اول از همه یک الگوریتم طراحی میکنند و بر طبق اون الگوریتم کار ها رو تقسیم میکنند وبلوک بلوک به اتمام میرسونند .بعد از اون این تکه های برنامه والگوریتم های کوچک را به هم مرتبط میکنند تا کار تمام شود.
هیچ وقت یک برنامه نویس نمیشینه همه ی برنامه روبرای هزار بار بنویسه.بلکه اون بلوک برنامه را که از قبل الگوریتم آنرا طراحی کرده و برنامه اش را نوشته، همون رو تغییر میده ودر برنامه ی بزرگتر خودش اصطلاحا مچ میکنه.
اگر برای هر کاری شما هم این رویه رو در پیش بگیرید موفق خواهید بود. یعنی چی؟ توضیح میدم براتون.
1-الگوریتم خانه تکانی خودتان را طراحی کنید:
یعنی برنامه ریزی کنید که کار رو از کجا شروع کنید وبه کجا ختم کنید. و این برنامه رویاد داشت کنید. بعد از اون مشخص کنید هر قسمت از خانه باید چه کار هایی رو انجام بدید و یاد داشت کنید. مثلا باید برای لباس های اضافه بقچه ی آماده تهیه کنم.
با این کار شما از سر درگمی خارج میشوید ودقیقا میدانید باید چکار کنید. بعد از آن، کار هایتان را رتبه بندی کنید. یعنی مشخص کنید کدام را باید زودتر وکدام را دیر تر به پایان برسانید.
مثلا مرتب کردن کمد دیواری را میتوانید ابتدا شروع کنید ولی مطئنا تمیز کردن دکور و شیشه ها از الان بی فایده است.خاک دوباره آنها را کثیف میکند.
2 - شروع به برنامه نویسی و پیاده سازی الگوریتم کنید.
یعنی همان طورکه معین نموده اید کار ها را یکی یکی انجام دهید و به اتمام برسانید. اینجا تمام کردن هر کار وپرداختن به کار دیگر از اهمیت بالایی برخوردار است. چون اگر یک کار را نصفه نیمه رها کنید بعدا فراموش میکنید آنرا به پایان برسانید.
3- قطعه برنامه های خودتان را که از قبل آماده کرده اید درکنار هم مچ کنید.
حالا شاید دیر باشد ولی از این به بعد همیشه همین طورکار هایتان را پیش ببرید وهیچ گاه اجازه ندهید خانه انقدر کثیف شود که یک خانه تکانی حسابی لازم باشد. بلکه همیشه آن کار های کوچک خودتان را انجام دهید تا در مواقعی این چنینی تکه های برنامه ی شما تقریبا آماده باشد.
مثلا هر چند وقت یکبار سرویس های بهداشتی را به صورت کامل بشویید تا انقدرکثیف نشودکه لازم باشد ساعت ها برای تمیز کردن آن وقت صرف کنید.
4 – روز های آخر برنامه ی خودتان را یک بار امتحان کنید
یعنی یک بار مرورکنید که آیا کاری باقی مانده یا نه؟ سعی کنید تا دو روز مانده به عید همه ی کار های خودتان را به اتمام برسانید و آن دو روز باقی مانده را به تزیین سفره ی عید و همچنین آماده کردن دعاهای مخصوصی که با زعفران وگلاب مینویسید صرف کنید.
در این میان چند اصل مهم را فراموش نکنید:
اول اینکه خیلی خودتان را خسته نکنید. اصرار به این نداشته باشید که همه چیز و همه کار را خودتان انجام دهید. مادر سالم عید بهتری را برای فرزندانش رقم میزند تامادری که انقدر کار کرده که مریض شده است.
بنا بر این درکارها از افراد خانواده کمک بگیرید و یا از افرادی که این شغل را دارند بخواهید شما را کمک کنند.
البته اینجا به این نکته مهم توجه کنید: کسی که مجبور است برای گذران زندگی منازل دیگران را تمیز کند هم دارای کرامت انسانی است. با او نا مهربان و سخت گیرنباشید . گاهی وقت ها شاید شما کار خاصی هم نداشته باشید ولی اگر امکانات مالی به شما اجازه میدهد از این افراد استفاده کنید تا در شب عید کمکی هرچندکم به این عزیزان شود.
دوم اینکه حتی الامکان سعی کنید از کار های تکراری بپرهیزید تا به همه ی کار ها برسید.
مثلا اگر کمد لباس را مرتب کردید فردا با شلختگی تمام دوباره آنرا کن فیکون نکنید. حد اقل تا اتمام عید آن را مرتب نگه دارید.
سوم و مهم تر از همه اینکه وسواس را برای همیشه کنار بگذارید. شستن و تمیز کردن به اندازه خوب است ولی زیاده روی در این کار اسراف در وقت و هزینه ها و حرام است.
چهارم اینکه ایمنی را در هر زمان مد نظر قرار دهید . شب عید خانواده ی شما به شما احتیاج دارند. با دست و پای شکسته یا سینه ای که از مواد شوینده ی قوی خراب شده عید شما و خانواده خراب می شود.
امیدوارم عید پر برکتی داشته باشید و خونه تکونی به شما خوش بگذره.

اشتراک گذاری این مطلب!
موضوعات: نجم الثاقب  لینک ثابت
[سه شنبه 1395-12-17] [ 05:47:27 ق.ظ ]
#غدیر1437
#غدیر_ناب_8
#امام_شناسی
اهمیت جایگاه امامت:
در احادیث فراوانی از پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله ) نقل شده است که هرکس باید امام زمان خویش را بشناسد. برای نمونه در کتاب قرب الإسناد (ط - الحدیثة) ؛ النص ؛ ص467 میفرماید:
من مات لیس علیه امام حی یعرفه مات میتة جاهلیة 1260/ رسول اللّه (ص)
از این بیان حضرت پیداست که فقط حکومت داری وظیفه امام نیست زیرا هدایت عامه همه موجودات بر عهده امام است و اگر شخص امام حی و زنده خود را نشناسد به مرگ جاهلیت مرده است.
از این حدیث و نمونه های از این دست که در منابع اهل سنت نیز بسیار فراوانند میتوان نتیجه گرفت که* فقط دوست داشتن اهل بیت ملاک نیست* و امام باید کسی باشد که خصوصیاتی مشخص دارد و هرکس نمیتواند امام باشد.چه بسیار امامان دروغین که انسانها را در طول تاریخ به گمراهی کشیده اند.

1474172502images-3.jpeg.jpeg

اشتراک گذاری این مطلب!
موضوعات: نجم الثاقب  لینک ثابت
[یکشنبه 1395-06-28] [ 08:52:00 ق.ظ ]
#غدیر1437
#غدیر_ناب_8
#امام_شناسی
شرایط امام:
از نگاه شیعه امام باید دارای شرایط خاصی باشد تا هدایتگر امت اسلام باشد که این شرایط عبارتند از:
۱-عصمت
۲-نصب شده توسط خدا
۳- آگاه به دین و عالم ترین مردم زمان خود و آینده
۴-علم به تمام امور از گذشتگان تا به آینده
۵- ظالم نباشد.
۶- حجت خدا بر روی زمین باشد.
۷-قوی ترین مردم برای این امر باشد.
۸- سخی ترین و شجاعترین مردم باشد.
۹-عابد ترین و زاعد ترین مردم باشد.
و خصوصیات دیگر که در روایات ذکر شده است و این مجال جای ذکر همه آنها نیست.
اما از دید اهل سنت لازم نیست امام شرایط خواستی داشته باشد پس اگر امام ظالم هم باشد و به مردم ظلم کند باز هم اطاعطش واجب است چون خلیفه پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله) است.
حال به نظر شما کدام امام بهتر است؟
آنکه از طرف خدا مامور به هدایت است و خود بری از گناه است یا آنکه خود کافر بوده و سپس ایمان آورده است.
آنکه از علم سر شار است یا آنکه علم او نا چیز است و حتی احاطه کامل به دستورات دین ندارد؟

اشتراک گذاری این مطلب!
موضوعات: نجم الثاقب  لینک ثابت
 [ 08:46:00 ق.ظ ]
#غدیر1434
#غدیر_ناب_8
#امام_شناسی
معنای امام در اصطلاح امامیه:
علامه حلی میفرماید : امام کسی است که از سوی خدای تعالی ،ریاست عام دین و دنیا را در دنیا دارا شده است. به گفته سید مرتضی امام به معنای ریاست عام دینی است که شخص از ناحیه خدای متعال نه نیابت از مکلفان، آن را دارا میشود. 1
معنای امام در اصطلاح اهل سنت:
ایجی میگوید: امامت خلافت رسول الله (ص) در اقامه دین و حفظ حوزه شریعت است که پیروی از او بر همه امت واجب است. 2

جرجانی میگوید امامت مقام شخصی است که ریاست عام دین و دنیا را دارا میباشد. 3
ابو حبیب سعدی نیز عقیده دارد امامت کبری در نظر علمای حنفی ، استحقاق تصرف عام بر خلق، ریاست دین و دنیا به جانشینی از پیامبر (ص) است. 4

————————————-
1)علی اکبر رشاد، دانشنامه امام علی (ع) ، جلد 3 صفحه 137
2 و 3 و4 همان صفحه 136

اشتراک گذاری این مطلب!
موضوعات: نجم الثاقب  لینک ثابت
 [ 08:39:00 ق.ظ ]
#غدیر1437
#غدیر_ناب_8
#امام_شناسی
سلام. عیدتون مبارک.
به نظر خواجه نصیر الدین طوسی «سخن در باب امامت بر پنج مساله استوار است که از هر یک از آنها با کلمه ای خاص تعبیر میشود.
1- ما الامام؟ یعنی امام چه کسی است؟
2- هل الامام؟ یعنی آیا در همه زمان ها موجود است یا در برخی از اوقات وجود دارد؟ یا اصلا وجود ندارد؟
3- لم الامام؟ که سؤال از علت غایی وجود امام است.
4- کیف الامام ؟ یعنی امام باید دارای چه صفاتی باشد؟
5- من الامام؟ یعنی راه تعیین و تشخیص امام چیست؟» 1
مطالب ناب خودتون درباره اثبات مساله امامت را با هش تگ امام شناسی که در بالای متن میبینید انتشار دهید.
منونم از لطف همه شما عزیزان
———————–
- رضوانی علی اصغر، امام شناسی و پاسخ به شبهات، امامت در قرآن، صفحه 21

اشتراک گذاری این مطلب!
موضوعات: نجم الثاقب  لینک ثابت
 [ 08:12:00 ق.ظ ]
#غدیر1437
#غدیر_ناب_8
#امام_شناسی
امام به معنای خلیفه و جانشین پیامبر( صلوا الله علیه) میباشد و منصبی است که شخص جانشین بر عهده دارد و از شئون آن مملکت داری و مدیریت جامعه است .
پس کسی را که مدیریت امور جامعه اسلامی را بر عهده دارد امام میخوانند..

اشتراک گذاری این مطلب!
موضوعات: نجم الثاقب  لینک ثابت
 [ 08:11:00 ق.ظ ]
#غدیر1437
#غدیر_ناب_8
#امام_شناسی
پیشینه پیدایش بحث درباره امامت به زمان حیات رسول گرامی اسلام باز میگردد؛آن زمان که ایشان در اولین دعوت خود از خویشان به اسلام به بیان این موضوع پرداختند.در انتهای آن مجلس حضرت محمد (صلی الله علیه وآله وسلم) بعد از اعلام نبوت خود از حاضران خواستند تا با ایشان بیعت کنندو فرمودند اولین بیعت کننده وصی و جانشین من خواهد بود و هر بار فقط حضرت علی (علیه السلام) اعلام آمادگی قبول این مسئولیت را نمود. سپس پیامبر اکرم (صلی الله علیه وآله) ایشان را به عنوان وصی و جانشین وامام بعد از خود به امر خداوند اعلام کردند و از جمع برای تبعیت از ایشان بیعت گرفتند.
در زمانهای بعد نیز به کرات به این امر اشاره مینمودند تا روزی که واقعه* غدیر خم *اتفاق افتاد وحضرت در آن گرد هم آیی بزرگ صراحتاً اعلام کرد که تخلف از امر امامت حضرت علی (علیه السلام) باعث گمراهی امت خواهد بود اما بعد از وفات پیامبر (صلی الله علیه وآله) عده ای دست به غصب منصب خلافت وامامت زدند و امیر المؤمنین (علیه السلام ) را از این حق قانونی وشرعی خود محروم ساختند

اشتراک گذاری این مطلب!
موضوعات: نجم الثاقب  لینک ثابت
 [ 08:11:00 ق.ظ ]
#غدیر1437 #غدیر_ناب_8
#امام_شناسی
بدون شک دین اسلام کاملترین دین هاست والبته رسول گرامی اسلام (صلی الله علیه وآله) آخرین فرستاده خداوند است وایشان مدت زیادی در بین امت خویش زندگی نکرده است .حال آیا این دین نوپا باسئولات فراوانی که برای امت در طی سالها بلکه قرن ها پیش خواهد آمد بدون راهنما رها شده است؟در این صورت آهاد امت در مواجه با مشکلات دینی چه خواهدکرد؟ این موضوع بدیهی به نظر میرسد که کسی که از رموز آیات قرآن به خوبی آگاه است ودین را کامل میشناسد و البته وجه ی دینی خوبی دارد باید عهده دار هدایت این امت بعد از رسول خدا شود واین شخص بهتر است که توسط خداوند که شارع حکم ونازل کننده قرآن است انتخاب شود تا جلوی هر انحرافی در دین گرفته شود وگرنه نقض قرض خداوند درمورد فرستادن آخرین دین خواهد بود.
در این جا دو پیش فرض وجود دارد:
الف) خدا و رسول(صلی الله علیه وآله) هیچ کس را برای امر امامت امت انتخاب نکرده اند و انتخاب امام را برعهده مردم گذاشتند.
ب) خدا و رسول(صلی الله علیه و آله) فردی را به عنوان امام انتخاب و اعلام کردند اما مردم اورا کنار گذاشتند.
راهکاری که عقل و آیات قرآن کریم در پیش روی ما میگذارند چیست؟

اشتراک گذاری این مطلب!
موضوعات: نجم الثاقب  لینک ثابت
 [ 08:10:00 ق.ظ ]
طلبه ای در امر تبلیغ موفق تر عمل میکنه که خودش رو به مسائل روز مجهز کنه و خوب درسش رو بخونه و بتونه درست عمل کنه. به بهانه کار فرهنگی وقت خودتون رو بیهوده در این شبکه های مجازی تلف نکنید. اگر واقعا تبهر علمی کافی ندارین خودتون رو در ورطه ی شبکه های مجازی نیاندازید به بهانه اینکه داریم تبلیغ دین اسلام میکنیم. این کار ممکن است بازی در زمین دشمن و برای دشمن باشد.

فرصتها و تهدیدهای فضای مجازی
نرم افزار های پیام رسان همگی به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار داده میشوند. هیچ فکر کردین چرا این همه زحمتشون رو به رایگان در دسترس من و شما قرار میدهند در حالی که حتی تبلیغات هم در کنار برنامه شان نمیکنند. شاید فکر کنید انها عاشق ما ایرانی ها هستند. یا اینکه دیده اند ما خیلی دوست داریم رابطه اجتماعی داشته باشیم هی برامون نرم افزار مینویسن مجانی در اختیارمون میذارن. [خنده] خیر! اینطوری ها نیست که ما خیال میکنیم. میدان، میدان جنگ است .جاسوسی هم در این میدان جنگ از ضروریات است.
آنها هنگامی که شما این نرم افزار ها را روی گوشی های خود نصب میکنید از شما اجازه میگیرند تا محتویات گوشی موبایل شما را به سرور مرکزی خود بفرستند و از آنها استفاده هایی را بکنند که خودشان میخواهند. [فکرکردن] آنها به همین راحتی یک جاسوس کاملا حرفه ای رو به داخل اتاق های خواب شما و در منازلتون میفرستند تا افکار و عقاید و حرکات شما رو ثبت و ضبط کنند.
این تفکر که نمیشود این نرم افزار هارا حک کرد و یا نمیشود به اطلاعات طبقه بندی دیگران در این نرم افزار ها دسترسی پیدا کرد یک حرف بیهوده است زیرا سازندگان این نرم افزار ها اعتقادی به محرمانه بودن اطلاعات شخصی شما ندارند. یعنی خود شما به آنها اجازه میدهید که اطلاعات شما را به حراج بگذارند.
سود کلانی که سالانه بابت اطلاعات شخصی شما عاید این کمپانی ها و در نهایت اسراییل میشود بیانگر این است که اطلاعات خصوصی شما حتما با ارزش هستند. سالانه مبالغی برای اطلاع از افکار عمومی ایرانیان به این کمپانی ها پرداخت میشود تا بدانند چه موقعیتی را برای اعمال زشت خود انتخاب کنند که کمترین هزینه را برای ایشان در بر داشته باشد.
با هربار کلیک کردن بر روی این نرم افزار ها شما کمک مالی هنگفتی به اسراییل میکنید پس خواهشا به جز موارد لازم و اضطراری از این نرم افزار ها استفاده نکنید. تعریف کردن ماجراهایی که برامون پیش اومده توی این پیام رسان ها و یا نوشتن حرف های بیهوده ما در این شبکه های مجازی به ضرر خودمون و کشورمون و در نهایت اسلام تموم میشه.
یکی از نرم افزار هایی که توسط اسراییل ایجاد شده است تا از شما و همه ی مردم جهان جاسوسی کند واتس اپ میباشد.جالبه بدونید قیمتی که اسراییل برای خرید این نرم افزار به نویسنده آن پرداخت کرده چند برابر پولی هست که آمریکا از ایران دزدیده و بلوکه کرده. این ارزش رو شما ایجاد می کنید. شما که همه اطلاعات شخصی خودتون و خانواده هاتون و افکارتون رو در این شبکه ها به اشتراک میگذارید.
بر طبق آیه نفی سبیل کمک کردن به دشمن از این راه حرام است بنابر این استفاده از این نرم افزار ها در غیر ضرورت حرام میباشد.
لطفا دوستان و آشنایان خودتون رو از این قضیه مطلع کنید

اشتراک گذاری این مطلب!
موضوعات: وظایف منتظران, جنگ فرهنگی  لینک ثابت
[شنبه 1395-04-05] [ 06:05:00 ق.ظ ]
طلبه باید برای اسلام مفید واقع بشه. وگرنه استفاده کردن از خمس و زکات مسلمین که برای تحصیلش پرداخت میشه یک حق الناس بزرگ براش به حساب میاد.
همان طور که میدونید و بارها گفتیم و گفته اند امروز روز جنگ است #جنگ_نرم ، #جنگ_فرهنگی …..
ما برای اینکه توی این جنگ پیروز بشیم هم به قوای انسانی متعهد و دانشمند احتیاج داریم و هم به وقت گذاشتن و نیرو صرف کردن.
البته باید بگم توی این جنگ نرم ما طلبه ها خیلی بارمون سنگین تره. چون باید رهبری گروه های مبارز رو بر عهده بگیریم و اسلام رو کمک کنیم.
تولید محتوا مهم ترین تیری است که ما امروز باید داشته باشیم تا در جنگ با دشمن قسم خورده مون پیروز بشیم. محتوای ناب و درست و مستند. این اون چیزی هست که حضرت آقا میفرمایند در این شبکه ها حضور داشته باشید و یا میفرمایند شما ها افسران جنگ نرم هستید.
دشمن ما برای ما و فرزندانمون و آیندگان بسیار کار کرده و ما تا با مقام آنها برسیم خیلی کار داریم. سایت ویکی پدیا یکی از معروف ترین سایت های جهان است. همان طور که میدانید این سایت یک دانشنامه آزاد است اما آنطور که ادعا میشود آزاد نیست و هرکسی نمیتواند به مطالب آن دسترسی داشته باشد و آنها را ویرایش کند. بلکه مطالب آن توسط تیم هایی صهیونیستی طراحی میشود و به اشتراک گذاشته میشود تا خوراک ذهن ما باشد.
برای نمونه کلمه امام رضا (ع) رو سرچ کنید تا در ویکی پدیا ببینید چه مزخرفاتی از امام عزیزمون آمده است. بی احترامی به ساحت امام رئوف با بردن نام ایشان بدون پیش بند یا پسوند و انتصاب فرقه منحرف صوفیه به ایشان مطالبی است که درباره اعتقادات شیعه در این سایت میبینید.
حال وظیفه هر کدام از ما حکم میکند به هر شکلی که میتوانیم به تولید محتوای فاخر کمک کنیم.
البته این را هم بگویم که تولید محتوا کار اسانی نیست و تبهر در علوم نرم افزاری لازم است ولی یه کم باهوشی به خرج بدیم خیلی راحت میتونیم این نرم افزار ها رو یاد بگیریم و به کار ببریم.
ما میتوانیم پیروز جنگ باشیم اگر حرفی درست و به درد بخور و جذاب برای مردم داشته باشیم.
یک عکس نوشته که یک ایه رو معنا کنه و یا یک نکته اخلاقی از احادیث را نشان بده و یا اینکه حدیثی که بیانگر سبک زندگی ایرانی اسلامی باشه خیلی زود جواب میده.

اشتراک گذاری این مطلب!
موضوعات: وظایف منتظران, جنگ فرهنگی  لینک ثابت
 [ 06:02:00 ق.ظ ]
1 2