#نشست_تخصصی_طلبه_و_فضای_مجازی
بسم الله الرحمن الرحیم.
دومین نشست تخصصی طلاب و فضای مجازی با حضور استاد گرانقدر سرکار خانم دکتر سارا مسعودی در مدرسه ی علمیه ی زینبیه سلام الله علیها کرج برگزار گردید.
این نشست به همت مرکزفن آوری اطلاعات حوزه های علمیه خواهران و همکاری معاونت های فرهنگی و پژوهشی مدرسه ی علمیه زینبیه (س) برگزارگردید. لازم به ذکر است که هماهنگی این جلسه را خانم سارا بیات سفیرکوثرنت برعهده داشتند.
هدف از این نشست ترغیب و تشویق طلاب برای حضور موثر در فضای مجازی و آشنایی ایشان با انواع شبکه های اجتماعی و پیام رسان های موبایلی و وبلاگ ها بود.
در این نشست موضوعات زیر مطرح وبررسی گردید:
1- لزوم ورود فعالانه ی طلاب در فضای مجازی و تولید محتوای دینی.
2-آشنایی با فضای رسانه ای و شبکه های اجتماعی وپیام رسان های موبایلی وبررسی امکانات وویژگیهای آنها.
3- آشنایی با وبلاگ نویسی .
4- موج اسلام هراسی در فضای مجازی و مقابله با آن
5- لزوم مقابله با عقاید وهابیت در فضای مجازی.
6- لزوم کار گروهی وهدفمند در فضای مجازی.
در این نشست طلاب سوالاتی را مطرح نمودند که استاد محترمخانم دکتر مسعودی پاسخ داده شد.
در ضمن بحث ها به لزوم ورود طلاب به شبکه ی کوثرنت وپیگیری آموزش های لازم در این فضا اشاره شد و همچنین توانایی شبکه ی کوثر نت در برگزاری دوره های آنلاین و آموزش طلاب برای حضور موثر در فضای مجازی تبیین شد.
همچنین کوثربلاگ به عنوان یک جامعه ی وبلاگ نویسی مخصوص بانوان طلبه موردبررسی قرارگرفت که مورد توجه طلاب واقع شد و درخواست آموزش هایی پیرامون وبلاگ نویسی از طرف ایشان مطرح گردید.
امید است این نشست فتح بابی برای برگزاری سلسه نشست ها وکارگاه های آموزشی بیشتر در رابطه با فضای مجازی و وبلاگ نویسی حرفه ای در مدرسه ی زینبیه سلام الله علیها باشد.
و من الله التوفیق
سفیر کوثرنت. سارا بیات

اشتراک گذاری این مطلب!
موضوعات: نجم الثاقب, جنگ فرهنگی  لینک ثابت

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است


فرم در حال بارگذاری ...